Разлика между версии на „Начални указания“

От Читалие
Направо към: навигация, търсене
м (Корекция: Добре е примерът вече да е към Том 2.)
м (Въведение: Смяна на URL.)
Ред 1: Ред 1:
 
== Въведение ==
 
== Въведение ==
[http://wiki.workroom.chitanka.info/ Читалието] е проект на [http://chitanka.info „Моята библиотека“], в който се извършва обработката на разпознат текст (напр. книга или речник). Тази обработка става посредством изчитане и корекция на дадена страница в Читалието. За целта се използва уики система (Proof Reading). Основната й концепция е, че всяка една страница се обработва самостоятелно (напр. [[Page:RBE_Tom1.djvu/222|стр. 222]] от „Речник на българския език“ - Том 1).
+
[https://chitalie.chitanka.info/ Читалието] е проект на [http://chitanka.info „Моята библиотека“], в който се извършва обработката на разпознат текст (напр. книга или речник). Тази обработка става посредством изчитане и корекция на дадена страница в Читалието. За целта се използва уики система (Proof Reading). Основната й концепция е, че всяка една страница се обработва самостоятелно (напр. [[Page:RBE_Tom1.djvu/222|стр. 222]] от „Речник на българския език“ - Том 1).
  
 
== Регистрация ==
 
== Регистрация ==

Версия от 03:01, 16 януари 2023

Въведение

Читалието е проект на „Моята библиотека“, в който се извършва обработката на разпознат текст (напр. книга или речник). Тази обработка става посредством изчитане и корекция на дадена страница в Читалието. За целта се използва уики система (Proof Reading). Основната й концепция е, че всяка една страница се обработва самостоятелно (напр. стр. 222 от „Речник на българския език“ - Том 1).

Регистрация

„Моята библиотека“ използва централизирана система за вписване, така че е достатъчно да имате регистрация в библиотеката или да си направите такава чрез формата за регистрация.

След като успешно сте се вписали можете да се включите в корекцията на текст посредством Читалието.

Корекция

От началната страница в секцията „Книги и речници в процес на корекция“ можете да изберете книга или речник (напр. Том 2 на „Речник на българския език“). С червен фон са маркирани некоригираните страници, с жълт — коригираните, а със зелен — страниците с одобрена корекция. За да се включите, просто си изберете някоя от тези с червен фон.